Głównym celem ubiegania się o mandat radnej jest chęć kontynuowania pracy na rzecz mieszkańców i naszego miasta Szczecina. Szczególnie bliskie mi są problemy mieszkańców Śródmieścia i Centrum gdyż wychowałam się na Niebuszewie. Z tym terenem Szczecina także związana jestem zawodowo pracując w Technoparku Pomerania. Pracując już dwie kadencje w Radzie Miasta posiadam ogromne doświadczenie, które pragnę wykorzystać w najbliższej kadencji. Dla mnie zawsze najważniejsi są ludzie, mieszkańcy Szczecina.


  "Przemiany Szczecina" - już dostępny w AppStore i GooglePlay!
Dodała Jolanta Balicka Thursday, 28 November, 2013, 11:50

"Przemiany Szczecina" to multimedialny projekt społecznej kampanii ukazującej zmiany w wyglądzie miasta jakie zaszły w ostatnich latach. Teraz dostępny też jako aplikacje mobilna na iPhone'a i Androida.

Miasto dynamicznie się zmienia, ale w odbiorze przeciętnego mieszkańca zmiany te zachodzą w sposób często umykający w pełni świadomemu dostrzeganiu. Projekt ma o tych przemianach wyglądu Szczecina przypominać, pokazywać w szerszej i węższej perspektywie – zarówno w stosunku do stanu sprzed 1939 roku, jak i w stosunku do stanu z 2008 roku.

Punktem wyjścia do projektu jest wydany w 2008 roku album opracowany przez Arkadiusza Kozaczuka, w którym zestawione zostały pary zdjęć wykonanych z drobiazgową precyzją, pokazujące dokładnie te same miejsca w okresie przedwojennym i współcześnie.

Prezentacje pierwszych przemian wykonanych przez Arkadiusza Kozaczuka miały miejsce na portalu sedina.pl, trafiły także na płytę "sedina.dvd" wydaną w 2006 roku jako dodatek do pierwszego numeru rocznika "sedina.pl magazyn". Wydany w 2008 roku album "Przemiany Szczecina" był pierwszą całkowicie samodzielną publikacją tych zdjęć.

Od wydania albumu minęło kolejne 5 lat i Szczecin znów się zmienił. W wyglądzie miasta nastąpiły kojelne przemiany. Część z nich zachodziła bez większego rozgłosu, inne miały bardziej spektakularny charakter.

Postanowiliśmy ponownie zestawić zdjęcia tych samych miejsc wykonane z tą samą drobiazgową dokładnością, tym razem już nie w pary, ale w trójki, by pokazać przemiany, które zaszły w ostatnim czasie.

Projekt wykorzystuje nowe możliwości technologiczne i formy prezentacji treści. W tym celu powstała strona prezentująca "Przemiany Szczecina". Strona prezentuje wybrane zestawy zdjęć, które będą w kolejnych latach uzupełniane o nowe fotografie. Ze stroną związane są aplikacje na urządzenia mobilne, które mają pełnić rolę przewodników do prezentowanych miejsc. W ramach projektu jest przygotowywane zupełnie nowe, uzupełnione i rozszerzone wydanie albumu książkowego. Prezentacja przemian ma też wyjść poza książkę i internet, trafiając do przestrzeni publicznej poprzez wystawę oraz inne formy ekspozycji.

Polecam wszystkim - warto odwiedzić

[ Brak komentarzy ]


Konsultacje do programu "Szczecin 2020"
Dodała Jolanta Balicka Thursday, 28 November, 2013, 11:44

W styczniu 2014 roku ruszą konsultacje nad programem "Szczecin 2020", który wyznaczy kierunki nadchodzących zmian w naszym mieście.

Pierwsza wersja tego programu powstała na przełomie 2011-2012 roku.

Odbyło się blisko 40 spotkań na terenie wszystkich osiedli i dzielnic naszego miasta. Przeprowadzono również kilkanaście konsultacji branżowych i środowiskowych. W 2013 roku rozszerzono je o konsultacje z sąsiednimi gminami w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Głównym celem konsultacji będzie zebranie opinii mieszkańców o programie po to, aby działania podejmowane w Szczecinie w kolejnym okresie wykorzystywania środków unijnych, zaspokajały potrzeby jak największej liczby mieszkańców.

Szczecinianie będą mieli możliwość wskazania, które pomysły są trafione i sensowe. Pomoże to stworzyć najlepsze z możliwych warunków do rozwoju miasta i zapewni satysfakcję każdemu z nas. Dlatego o ostatecznym kształcie programu Szczecin 2020 zadecydują mieszkańcy.

Konsultacje społeczne, które rozpoczną się w styczniu 2014, potrwają kilka miesięcy. Każdy mieszkaniec będzie miał szansę zdecydować o tym, jaki może być Szczecin w 2020 roku.

[ Brak komentarzy ]


Budżet Rad Osiedli na 2014r większy o 1.3mln!
Dodała Jolanta Balicka Thursday, 28 November, 2013, 11:41

Zakończył się konkurs na osiedlowe inwestycje w Szczecinie. W tym roku budżet Rad Osiedli został zwiększony o 1 mln 300 tysięcy złotych. Pula zostanie podzielona na cztery dzielnice: Śródmieście, Zachód, Północ
i Prawobrzeże. To zupełna nowość w dotychczasowej wieloletniej współpracy Miasta z Radami Osiedli. Do tej pory budżet Rad Osiedli wynosił 3,7 mln złotych.

Zwycięzcami konkursu są:

Dzielnica Śródmieście: RO Drzetowo Grabowo i projekt „Przebudowa parku im. Stanisława Nadratowskiego. Etap II– Zagospodarowanie przestrzeni scenicznej”.

Jest to kontynuacja inwestycji wskazanej przez RO w ramach przyznawanych 100 tysięcy złotych. W parku powstanie „przestrzeń sceniczna”, która będzie służyła do organizacji imprez. Ponadto zostaną utwardzone alejki, pojawią się także nowe nasadzenia.

Dzielnica Zachód: RO Pogodno i projekt „Budowa sceny (muszli) koncertowej na pl. W. Pawłowskiego II etap”.

Dokończenie inwestycji rozpoczętej przez RO. Powstaje miejsce przewidziane na koncerty muzyczne, występy artystyczne szczecińskich zespołów oraz szkół Pogodna.

Dzielnica Północ: RO Bukowo, Golęcino, Gocław, Niebuszewo, Skolwin, Stołczyn, Warszewo, Żelechowa i projekt „Budowa ścieżki rowerowej w Dzielnicy Północ przebiegającej przez osiedla Niebuszewo, Warszewo, Żelechowa, Bukowo, Golęcino, Gocław, Stołczyn, Skolwin.”

W ramach projektu powstanie ścieżka, która połączy wszystkie osiedla Dzielnicy Północ.

Dzielnica Prawobrzeże: RO Zdroje i projekt „Modernizacja wyspy centralnej Ronda Ułanów Podolskich”.

Budowa opaski wokół wyspy centralnej poprawi bezpieczeństwo na rondzie. Uniemożliwi m.in. niszczenie krawężników przez pojazdy.

[ Brak komentarzy ]


Szczecin zmienia oblicze - rozmowa z Prezydentem Miasta Piotrem Krzystkiem.
Dodała Jolanta Balicka Monday, 25 March, 2013, 10:55

Szczecin postawił na inwestycje. Dzięki zewnętrznym funduszom rozpoczął się boom inwestycyjny
w stolicy województwa. Miasto na kilka lat zamieniło się w wielki plac budowy.
Przede wszystkim zdrowe finanse miasta pozwalają nam na maksymalne korzystanie z dostępnych środków unijnych. Od kilku lat systematycznie rosną wydatki inwestycyjne, co powoduje, że Szczecin jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Mamy wysokie ratingi, przygotowywane przez Fitch Ratings. To pozwala nam zaciągnąć nisko oprocentowane kredyty w europejskich instytucjach finansowych.
Uporządkowanie systemu zarządzania finansami było pierwszym krokiem do opracowania naszego programu inwestycyjnego.

Które inwestycje są kluczowe?
Najwięcej pieniędzy wydajemy na przedsięwzięcia infrastrukturalne, głównie na drogi i komunikację.
W ramach projektu "Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie" remontujemy najważniejszą arterię wjazdową do miasta, ul. Struga. To największa drogowa inwestycja w Szczecinie. Arteria obsługuje ruch tranzytowy. Jest też ważna dla mieszkańców prawobrzeżnej części miasta, ponieważ jest główną drogą dojazdową na drugi brzeg Odry, gdzie wielu z nich pracuje. Przebudowa będzie kosztować ponad 104 mln zł.


Budujemy także zupełnie nową Trasę Północną, która połączy północne dzielnice Szczecina z obwodnicą śródmieścia. Niedawno zakończyliśmy budowę V etapu obwodnicy. Sukcesywnie kupujemy także nowy tabor komunikacji miejskiej. Po Szczecinie jeżdżą nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje i ekologiczne autobusy. Wkrótce przybędzie 20 nowych tramwajów. Już w tej chwili blisko połowa taboru jest nowa. Dzięki temu mieszkańcy podróżują w bardziej komfortowych warunkach.

Przełomowe dla miasta będzie rozpoczęcie budowy -Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju (SST). Finalizujemy procedury związane z pozyskaniem dofinansowania. Projekt, którego koszt opiewa na kwotę przeszło 166 mln zł, stanie się kamieniem milowym w rozwoju komunikacji miejskiej w Szczecinie. Budowa SST skończy się w 2015 roku.

Według mnie wszystkie realizowane przez nas projekty przyczyniają się do rozwoju miasta i metropolii, dlatego że bezpośrednio przekładają się na lepszą ofertę gospodarczą,
wzrost jakości życia mieszkańców, zapewniają odpowiednią dostępność komunikacyjną i transportową, a także dają możliwość stworzenia atrakcyjnej oferty kulturalnej, sportowej i turystycznej. Szczecin był gospodarzem Mistrzostw Europy w pływaniu, które odbyły się na nowo wybudowanej olimpijskiej pływalni.

Czy miasto, mimo kryzysu, nadal inwestuje w sport i kulturę?
Mimo kryzysu nie bagatelizujemy znaczenia tych dziedzin. Nowoczesne obiekty kulturalne i sportowe, a także inwestycje w infrastrukturę turystyczną mają wpływ na atrakcyjność naszej oferty. Finalizujemy budowę hali widowiskowo-sportowej i nowoczesnej siedziby Szczecińskiej Filharmonii, która niewątpliwie stanie się ikoną architektury miasta.


Niedługo zakończy się budowa Trafostacji Sztuki, unikatowej galerii, która powstaje w zabytkowym budynku transformatorowni.
Inwestujemy także w turystykę. Remontujemy szczecińskie bulwary, powstają nowoczesne mariny i centra informacji turystycznej. Te, a także wiele innych mniejszych projektów pozwolą wzbogacić ofertę kulturalną i turystyczną miasta, co niewątpliwie zachęci odwiedzających Szczecin do kolejnych wizyt. Co ważne, coraz częściej jesteśmy gospodarzem ważnych międzynarodowych imprez. W sierpniu odbędzie się finał The Tali Ships Races, najważniejszego żeglarskiego święta na świecie. Do Szczecina zawiną
największe i najpiękniejsze żaglowce świata. Szacujemy, że odwiedzi nas w tym czasie kilkaset tysięcy turystów. Inwestycje, o których pan mówi, niewątpliwie zmieniają
Szczecin.

Czy w oczach przedsiębiorców jest on atrakcyjnym miastem?
Zdecydowanie. Prym wiodą deweloperzy, którzy realizują inwestycje mieszkaniowe i biurowe o wartości setek milionów złotych. Już wkrótce oferta powierzchni biurowej w Szczecinie powiększy się do ponad 100 tys. metrów. Zabiegamy o firmy, które je wypełnią.

Rynek nieruchomości dostrzegł, że potencjał Szczecina nie jest wykorzystany. Własnymi siłami, przy udziale środków unijnych realizujemy także bardzo istotny biznesowo projekt budowy Technoparku "Pomerania", dedykowany firmom rozpoczynającym działalność i świadczącym nowoczesne usługi. W tym celu w Technoparku funkcjonuje już Inkubator Przedsiębiorczości "Pomerania". Będzie stwarzać dogodne warunki do rozwoju innowacyjności w Szczecinie i regionie ze szczególnym ukierunkowaniemna technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT). Dlatego obecnie główne
działania koncentrują się na powstawaniu nowoczesnej infrastruktury technicznej w postaci obiektów biurowych
i serwerowni dla firm z obszaru szeroko rozumianej informatyki i telekomunikacji. Kolejne dwa budynki biurowe i regionalna serwerownia zostaną uruchomione pod koniec 2013r.Na jakie branże stawia Szczecin?
Szczególnie zależy nam na rozwoju sektora nowoczesnych usług wspierających procesy biznesowe, a także firm specjalizujących się w nowoczesnych technologiach. Swoje oddziały otworzyły u nas m.in.: Stream Global Services i Arvato Bertelsmann, duński Coloplast i włoski Unicredit, Tieto i BLStream. Niedawno rekrutację rozpoczęła firma Mobica, potentat z branży IT Miasto zyskało też atuty, które ułatwiają pozyskiwanie firm produkcyjnych. Mam na myśli rozwój specjalnej strefy ekonomicznej. Na terenach objętych statusem SSE już pojawiły się pierwsze zakłady produkcyjne.
W przyszłym roku ukończymy uzbrajanie kilkudziesięciu hektarów terenów również znajdujących się w strefie. Na rozwój miasta należy też spojrzeć w układzie metropolitalnym. Wokół Szczecina pojawiło się pięć parków przemysłowych, w których inwestorzy mogą korzystać z wielu udogodnień. Nasz region, w rankingach dotyczących atrakcyjności inwestycyjnej wspiął się na szóste miejsce (z ósmego), a eksperckie agencje uznały go za drugi najaktywniejszy inwestycyjnie. Atutem miasta jest także dobrze przygotowana, młoda kadra. Ponad 90 proc. szczecińskich studentów deklaruje znajomość języka angielskiego, a ponad 80 proc. znajomość niemieckiego. Również uczelnie zaczęły powoli dostrzegać swoją rolę. Wydziały ekonomiczne rozpoczęły kształcenie studentów z obsługi specjalistycznych systemów księgowych, wydziały techniczne, w tym informatyki, współpracują z pracodawcami, by dostosowywać program zajęć bezpośrednio do oczekiwań rynku pracy Za chwilę skończy się bieżąca perspektywa unijna.

Jak miasto przygotowuje się do kolejnej?
Opracowując program inwestycyjny na kolejne lata, nie miałem wątpliwości, że najważniejsza jest systemowa kontynuacja przyjętych wcześniej założeń. Jesteśmy przygotowani do nowej perspektywy unijnej. Miasto ma wytyczoną ścieżkę rozwoju, w oparciu o wizję Floating Garden 2050, Strategię Rozwoju Miasta 2025 oraz program inwestycyjny Szczecin 2020, który w sposób szczegółowy określa nasze konkretne plany i potrzeby inwestycyjne w najbliższych latach. Wyznaczyliśmy obszary priorytetowe.
Jest wśród nich podnoszenie atrakcyjności gospodarczej i stworzenie nowych miejsc pracy.

Chcemy też rozwijać oświatę, by budować kapitał intelektualny Szczecina. Zamierzamy konsekwentnie rozwijać układ drogowy i komunikacyjny. Mamy ambicję stać się liderem inwestycji z udziałem środków unijnych w województwie zachodniopomorskim, przy wykorzystaniu naszych walorów naturalnych i potencjału mieszkańców.

Źródło: Rzeczypospolita

[ Brak komentarzy ]


Nagrody za osiągnięcia sportowe
Dodała Jolanta Balicka Wednesday, 23 January, 2013, 10:29

Można składać wnioski o przyznanie Nagród i Wyróżnień Prezydenta Miasta Szczecin za osiągnięcia w dziedzinie sportu w roku 2012.

Wnioski w sprawie nagród i wyróżnień Prezydenta Miasta Szczecin dla zawodników, trenerów, działaczy, menedżerów sportu, animatorów sportu oraz o nadanie tytułów „Mecenas Sportu” i „Sportowa Impreza Roku” mogą składać:

1) Stowarzyszenia kultury fizycznej, fundacje, związki lub kluby sportowe,

2) Radni Rady Miasta Szczecin,

3) Członkowie Rady Sportu Gminy Miasto Szczecin,

4) Zachodniopomorska Rada Menedżerów Sportu.

Termin składania wniosków upływa dnia 30 stycznia 2013 roku.

Uchwała Rady Miasta Szczecin regulująca zasady przyznawania nagród i wyróżnień dostępna jest pod adresem:

http://bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinBIP/chapter_11079.asp?soid=5A93183F83604962AD79B8B9D0503209

źródło: szczecin.pl

[ Brak komentarzy ]


Już niedługo ruszy remont ul. Potulickiej w Szczecinie
Dodała Jolanta Balicka Monday, 03 December, 2012, 09:59

Ulicę Potulicką, znajdującą się dziś w fatalnym stanie, czeka remont. Ulica w całości ma być przebudowana. Do wymiany jest kanalizacja sanitarna, wodociągowa, gazowa - tą gazownia wymieni na własny koszt.

Przebudowa ulicy Potulickiej to bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Przetarg na nią ma być ogłoszony w pierwszej połowie stycznia 2013r. "Ten cykl inwestycyjny jest rozpisany na 24 miesiące - mówi Piotr Krzystek. - Pierwsze prace powinny rozpocząć się latem, po przyszłorocznych Tall Ship Races".

Ukończenia budowy można się spodziewać w 2015 roku.

Źródło: mmszczecin.pl

[ Brak komentarzy ]


Modernizacja stadionu przy ulicy Twardowskiego!
Dodała Jolanta Balicka Monday, 03 December, 2012, 09:41

21,5 miliona przeznaczy Szczecin na modernizację stadionu przy ul. Twardowskiego. Decyzje w tej sprawie zakomunikował Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Jego zdaniem, przy obecnej sytuacji gospodarczej państwa i miasta, budowa nowego, potężnego obiektu sportowego byłaby wyrazem braku odpowiedzialności.

– Podjęcie decyzji poprzedziła analiza. Konsultowałem się w tej sprawie z prezydentami miast, w których powstały nowe stadiony, a także z przedstawicielami branży budowlanej i środowisk sportowych. W ocenie moich rozmówców budowa nowego stadionu teraz, to przedsięwzięcie bardzo ryzykowne – poinformował Piotr Krzystek. – Nie możemy liczyć, iż sytuacja gospodarcza zmieni się w najbliższym czasie, budowę nowego stadionu powinniśmy przesunąć poza 2020 rok.

Zgodnie z podjętą decyzją prezydent przedstawi autopoprawkę do przygotowanego projektu budżetu miasta na rok 2013. Na modernizację stadionu przy Twardowskiego przeznaczonych zostanie 21,5 mln zł. Środki te pochodzić będą z przesunięcia w czasie przebudowy pasa startowego na lotnisku w Dąbiu.

- Traktuję te pieniądze, jako wkład własny, będziemy się starać o dodatkowe środki zewnętrzne. Apeluję do polityków o wsparcie naszych starań i pomoc w pozyskaniu środków z Ministerstwa Sportu. Apeluje również do marszałka województwa, by znalazł fundusze na modernizację stadionu w ramach programów unijnych.

Według założeń w roku 2013 wykonana zostanie niezbędna dokumentacja i rozpoczną się pierwsze prace modernizacyjne. Ich zakres zostanie doprecyzowany z przedstawicielami Pogoni Szczecin.

Źródło: szczecin.pl

[ Brak komentarzy ]


Specjalna Strefa Ekonomiczna - będą nowe miejsca pracy!
Dodała Jolanta Balicka Monday, 03 December, 2012, 09:39

Ruszyła budowa kolejnego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego przy ul. Maciejowickiej/ Struga, na terenach objętych statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki firmom, które się tu ulokowały pracę mieć będzie blisko 400 osób.

Inwestycję rozpoczęła firma HKL Dekoracja Okien. Jej symbolicznym początkiem było wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod przyszły obiekt produkcyjny, w którym wzięli udział m.in. właściciele firmy i jej pracownicy, przedstawiciele władz miasta i województwa i Agencji Rozwoju Przemysłu.

Przedsiębiorstwo zakupiło w drodze przetargu działkę o powierzchni 29.373 m2 znajdującą się na terenie SSE EURO-PARK MIELEC przy ul. Struga/Maciejowickiej w Szczecinie i planuje wybudowanie i wyposażenie nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni ponad 7000 m 2 wraz z budynkiem biurowo-socjalnym o powierzchni 800 m2.

Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą na prowadzenie budowy obiektu bez nieprzewidzianych przestojów np. z powodu srogiej zimy i generalny wykonawca odda inwestycję w planowanym terminie, przedsiębiorstwo uruchomi działalność na nowym obiekcie w czerwcu 2013. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 16 mln zł. Przy sprzyjającej koniunkturze firma planuje zatrudnić ok. 200 osób na umowach o pracę.

Źródło: szczecin.pl

[ Brak komentarzy ]


Minął miesiąc od wprowadzenia Szczecińskiej Karty Rodzinnej.
Dodała Jolanta Balicka Friday, 05 October, 2012, 12:29

W ramach Programu Szczecin Przyjazny Rodzinie wprowadzono Szczecińską Kartę Rodzinną, której posiadacz jest uprawniony do korzystania z systemu ulg, zniżek i ofert bezpłatnych. Lista zniżek dostępna jest na stronie internetowej Programu www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl

Efekty uzyskane w okresie 1 miesiąca:

786 przyjętych wniosków o wydanie Szczecińskiej Karty Rodzinnej
3490 wydanych Szczecińskich Kart Rodzinnych
2552 odebranych Szczecińskich Kart Rodzinnych
10 888 odsłon portalu: www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl

W sferze działań oświatowych podjęto decyzję o udzieleniu wsparcia poprzez możliwość bezpłatnego udostępniania podręczników szkolnych (bez ćwiczeń) z zasobów bibliotecznych szkoły uczniom szkół podstawowych z rodzin posiadających troje i więcej dzieci.

48 uczniów szkół podstawowych skorzystało z udostępnienia podręczników. Do szkół przekazano kwotę 11 343,36 zł na zakup tych podręczników.

W ramach programu Szczecin Przyjazny Rodzinie na drugie i kolejne dziecko korzystające ze żłobka lub przedszkola miejskiego prowadzonego przez Gminę Miasto Szczecin przysługuje ulga w wysokości:
1. 50% za drugie dziecko korzystające ze żłobka lub przedszkola ,
2. 75% za trzecie dziecko korzystające ze żłobka lub przedszkola,
3. 100% za czwarte dziecko i każde kolejne dziecko korzystające ze żłobka lub przedszkola.

131 rodziców skorzystało we wrześniu z ulg w żłobkach (124 osoby z ulgi w wysokości 50% na drugie dziecko, 6 osób z ulgi w wysokości 75% na trzecie dziecko, 1 osoba z ulgi w wysokości 100% na czwarte i więcej dzieci).

371 rodziców skorzystało we wrześniu z ulg w przedszkolach ( 363 osoby z ulgi w wysokości 50% na drugie dziecko, 7 osób z ulgi w wysokości 75% na trzecie dziecko, 1 osoba z ulgi w wysokości 100% na czwarte i więcej dzieci).

źródło: szczecin.pl

[ Brak komentarzy ]


Ekoporty - trafiony pomysł!
Dodała Jolanta Balicka Friday, 05 October, 2012, 12:19

W Szczecinie mamy pięć punktów zbiórki odpadów problemowych, zwanych Ekoportami. Mieszkańcy za darmo, a firmy według cennika mogą w nich zostawić tzw. odpady problemowe i niebezpieczne. W planach jest otwarcie kolejnych, po obu stronach Odry.

W pierwszym półroczu tego roku punkty zbiórki odpadów problemowych odwiedziło około 4000 osób. Za darmo zostawiali m.in. opony, świetlówki, baterie, sprzęt elektroniczny, bioodpady. Świadomość ekologiczna mieszkańców ciągle wzrasta, a wraz z nią wzrastają potrzeby. Dlatego już w przyszłym roku planowane jest otwarcie kolejnych punktów. Obecnie mamy ich pięć. Katalog przyjmowanych odpadów będzie powiększony.

Co można przynieść do Ekoportu?
Do punktów zbiórek możemy dostarczać: baterie, akumulatory, świetlówki i lampy kompaktowe (inaczej energooszczędne), przeterminowane lekarstwa, opony, przepracowane oleje, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, farby, chemikalia (farby, lakiery, środki ochrony roślin), makulaturę, folię i opakowania plastikowe po chemii gospodarstwa domowego, odpady tekstylne ( w tym stare dywany i wykładziny) tonery, nośniki danych, bioodpady drewniane i zielone (trawa, liście, gałęzie, drewno), meble nietapicerowane z drewna i materiałów z przeróbki drewna, suchy chleb.

Więcej znajdziesz tutaj!

[ Brak komentarzy ]


« 1 2 3 4 5 6 7 »