Głównym celem ubiegania się o mandat radnej jest chęć kontynuowania pracy na rzecz mieszkańców i naszego miasta Szczecina. Szczególnie bliskie mi są problemy mieszkańców Śródmieścia i Centrum gdyż wychowałam się na Niebuszewie. Z tym terenem Szczecina także związana jestem zawodowo pracując w Technoparku Pomerania. Pracując już dwie kadencje w Radzie Miasta posiadam ogromne doświadczenie, które pragnę wykorzystać w najbliższej kadencji. Dla mnie zawsze najważniejsi są ludzie, mieszkańcy Szczecina.






  Jak nie podpaść fiskusowi?
Dodała Jolanta Balicka Sunday, 06 November, 2011, 19:33

Problemy z urzędem skarbowym możesz mieć, gdy spóźniasz się z zapłatą podatku albo świadomie zaniżasz swoje należności dla fiskusa. W każdej z tych sytuacji czekają cię przykre konsekwencje.
Urząd może cię solidnie uderzyć po kieszeni, od odsetek poprzez wysoką grzywnę - aż po koszty egzekucji należności przez komornika. Są też inne dolegliwe środki dyscyplinujące, Diety w podróży służbowej nawet kara więzienia...

Odsetki dla spóźnialskich

Gdy termin zapłaty podatku minął, naliczane są odsetki za zwłokę (12,5 proc. w skali roku). Policz je sama i zapłać, nie czekając, aż urząd Cię wezwie. Nie wystarczy jednak zapłacić samej kwoty podatku, bo urząd i tak rozłoży ją proporcjonalnie - na część należną z tytułu podatku i drugą - z tytułu odsetek. Możesz złożyć wniosek o umorzenie odsetek, ale urzędy zgadzają się na to absolutnie wyjątkowo.

Kara z urzędu skarbowego

Jeśli zaniżysz swój podatek, to fiskus nie tylko obliczy całą należność. Nałoży jeszcze karę finansową! Może być ona naprawdę wysoka, gdy stwierdzi, że nie ujawniłaś dochodów ze wszystkich źródeł. Ustali je, sprawdzając twój majątek i wydatki, po czym obłoży 75-procentowym podatkiem! Co robić? Gdy odkryłaś błąd w swoim zeznaniu podatkowym, złóż korektę! Zrób to jak najszybciej, zanim urząd cię skontroluje, bo wówczas już żadne poprawki nie będą możliwe.

Grzywna nałożona przez sąd

Uporczywe niepłacenie podatków, nieskładanie deklaracji (zdarza się to nielicznym osobom prowadzącym działalność gospodarczą) - to poważne naruszenia prawa! Sąd może za nie skazać na wysoką grzywnę albo na 2 lata więzienia, a nawet obie te kary razem. Kiedy należność jest niewielka (nie przekracza 277 200 zł), nakłada się tylko grzywnę. Co robić? Jeszcze zanim urząd odkryje zaniedbanie, należy otwarcie przyznać się do niego, przedstawić okoliczności i zapłacić cały należny podatek z odsetkami.

Komornik

Gdy jesteś dłużniczką fiskusa, skarbowy komornik wejdzie ci na wynagrodzenie, na konto w banku albo na hipotekę domu. Ściągnie całą należność i obciąży cię kosztami egzekucji. Co robić? Zawrzyj z naczelnikiem urzędu układ ratalny. Zaczniesz spłaty i komornik zawiesi egzekucję. W sumie zapłacisz jednak 8 razy drożej niż w banku, bo do rat z odsetkami firma dolicza ubezpieczenie i koszty obsługi długu.

Ile wynosi kara?

Stawka dzienna: minimalna 46,20 zł, maksymalna 18 480 zł

Grzywna: minimalna 46,20 zł, maksymalna 13 305 600
Źródło: Na żywo

[ Brak komentarzy ]


Akcja motywacja
Dodała Jolanta Balicka Sunday, 06 November, 2011, 19:31

Wszystkie zmiany zawsze wprowadzasz „od jutra”? I choć z impetem zaczynasz, to niczego nie kończysz? Nie martw się. Podpowiemy ci, jak to zmienić.
Jeśli chcesz wreszcie rzucić palenie, schudnąć, czy nauczyć się języka, powinnaś zabrać się do problemu profesjonalnie. Od czego zacząć?

Określ korzyści, jakie osiągniesz, gdy zrealizujesz swój cel. Pomyśl o zadaniu jak o inwestycji, która przyniesie ci duże korzyści. Np. „rzucę palenie i polepszę stan zdrowia, wygląd skóry, zaoszczędzę 2 tys. zł i przeznaczę je na zakup nowego telewizora czy wakacje”. Wyznacz nieprzekraczalny termin. Bardzo łatwo jest odraczać realizację, jeśli nie określisz dokładnie, kiedy twój cel będzie zrealizowany. Sprecyzuj termin. Np. „za 12 miesięcy muszę znać angielski na poziomie średnio zaawansowanym”.

Napisane, bardziej działa. Psycholodzy przekonują, że robienie notatek z zadaniami do wykonania i przyklejanie ich na widoku ma głęboki sens. Po pierwsze przypomina o tym, co zrobić należy. Po wtóre "odhaczanie" wykonanych już działań znacząco poprawia samopoczucie

Podziel zadanie na małe odcinki. Napisz plan działania – w odcinkach. Na przykład: „przez najbliższy tydzień każdego dnia przeznaczę pół godziny na porządkowanie dokumentów ale ani minuty dłużej”.

Rób najpierw to, co trudne lub niemiłe. Będziesz mieć to najszybciej z głowy! Pomyśl:„najbliższy weekend poświęcę na porządki w szafie – ale już nie będę musiała o tym myśleć przez następne”, „rano pouczę się słówek w drodze do pracy i nie będzie mnie męczyć myśl przez cały dzień, że muszę znów się ich uczyć”.

Nagradzaj się. Każdy zrealizowany plan, każda zaplanowana czynność, którą udało się skończyć, warta jest nagrody. Największą będzie oczywiście satysfakcja i poczucie, że jesteś osobą, która może na sobie polegać, która wywiązuje się ze zobowiązań. Ale extra bonus też ci się należy – spraw sobie przyjemność, prezent. To cię także powinno zmotywować.

Źródło: Na żywo

[ Brak komentarzy ]


Biznes jest kobietą
Dodała Jolanta Balicka Sunday, 06 November, 2011, 19:29

Francja znów w awangardzie! Tamtejszy parlament zatwierdził ustawę, która gwarantuje kobietom 40-procentowy udział w zarządach dużych firm (dziś wynosi on 8 procent).
Wielki biznes ma sześcioletni okres przejściowy na sfeminizowanie swoich kadr kierowniczych. Francja jest jednym z krajów świata najsilniej promujących kobiety również w polityce.

Parytety, czyli równy udział kobiet i mężczyzn na listach wyborczych, obowiązują tam od dziesięciu lat w wyborach lokalnych. W wyborach parlamentarnych nie ma jeszcze takiego obowiązku, ale istnieje przepis mówiący, że partie, które nie wystawią równej liczby kandydatów i kandydatek, płacą kary za nierówne traktowanie.

Według raportu międzynarodowej firmy badawczej McKinsey obecność kobiet w radach nadzorczych znacząco wpływa na poprawę wyników spółek. Najwyraźniej Francuzi zapoznali się z tym dokumentem.
Źródło: www.styl.pl

[ Brak komentarzy ]


Jak być lubianą w pracy
Dodała Jolanta Balicka Sunday, 06 November, 2011, 19:25

Na obowiązki zawodowe poświęcasz kilka godzin dziennie? Spraw, by były to miłe chwile.
Bardzo lubisz swoje zajęcie, jednak atmosfera w pracy bywa czasami mocno męcząca… Szef znowu chodzi zdenerwowany nie wiadomo o co, koleżanka się obraża, bo nie chcesz iść z nią na plotki, kolega twierdzi, że zrzucasz na niego swoje obowiązki, a ty sama masz już tego serdecznie dość. Na szczęście na atmosferę panującą w pracy ty także masz spory wpływ i możesz, a nawet powinnaś spróbować ją polepszyć. Jak to zrobić? Oto kilka sprawdzonych rad.
1. Zdobądź zaufanie szefa

Kiedy masz dobre relacje z przełożonym, jesteś mniej zestresowana i dużo lepiej ci się pracuje. By wasze stosunki były jak najlepsze, przestrzegaj kilku ważnych zasad.

• Nie podawaj w wątpliwość jego słów. Gdy dostałaś polecenie od szefa, wykonaj je bez niepotrzebnej dyskusji. Oczywiście, gdy znasz inne rozwiązanie problemu, możesz je przedstawić. Pamiętaj jednak, że jeśli przełożony nadal obstaje przy swoim, musisz odpuścić.

• Nie podważaj autorytetu. Nie krytykuj szefa i jego poleceń przed innymi pracownikami – uwagi lepiej zachowaj dla siebie. Nie załatwiaj też spraw służbowych za jego plecami i bez jego wiedzy, zwracając się bezpośrednio do jego przełożonego. Gdy będziesz tak robić, stracisz zaufanie i szacunek szefa.

• Staraj się być samodzielna. Przełożony kazał ci wykonać zadanie, ale nie powiedział, jak to zrobić? Widocznie chce, żebyś wykazała się inicjatywą. Zastanów się więc nad rozwiązaniem problemu i nie biegaj non stop do szefa, by zaakceptował twoje działania. Dla niego najważniejszy jest efekt. Pokaż, że potrafisz go osiągnąć.

• Naucz się przyznawać do błędu i przepraszać. Popełniłaś błąd? Powiedz o tym przełożonemu. Najgorsze, co możesz zrobić, to udawać, że nic się nie stało i że to nie twoja wina. Zaprzeczając, tylko tracisz w jego oczach.

• Spokojnie znoś krytykę i nie wdawaj się w kłótnie. Jeśli szef zganił cię za źle wykonane zadanie, nie dyskutuj, tylko spokojnie przyjmij wszystkie uwagi i wyciągnij wnioski. Staraj się więcej nie powtórzyć tego samego błędu.
2. Zyskaj sympatię kolegów

Równie ważne jak relacje z szefem są stosunki ze współpracownikami. W ich towarzystwie najczęściej przebywasz, postaraj się zatem, by te kontakty były jak najlepsze.

• Bądź lojalna. Ktoś dzieli się z tobą problemami związanymi z pracą? Nie przekazuj tego dalej ani nie mów o tym przełożonemu. Na drugi raz nikt ci nie zaufa.

• Nie oceniaj współpracowników. Nie krytykuj ich pracy – od tego jest szef. Ty jedynie możesz zasugerować, że sama zrobiłabyś coś inaczej, ale pamiętaj, że każdy ma prawo pracować po swojemu.

• Nie przenoś na innych swoich humorów. Jeśli masz zły dzień i wszystko cię denerwuje, uprzedź o tym współpracowników i poproś o wyrozumiałość. Nie przelewaj na innych swojej irytacji.

• Pomóż, gdy jest taka potrzeba. Widzisz, że koleżanka jest zarzucona pracą i nie nadąża ze swoimi obowiązkami, podczas gdy ty akurat masz wolną chwilę? Wyciągnij do niej pomocną dłoń. Jeśli przyjdziesz jej z pomocą w awaryjnej sytuacji, zyskasz jej wdzięczność i będziesz mogła liczyć na rewanż, gdy sama znajdziesz się w potrzebie.

• Nie zrzucaj stale swoich obowiązków na innych. To w końcu wzbudzi ich irytację, a ty będziesz uważana za osobę, która sobie nie radzi. Jeśli rzeczywiście masz dużo więcej pracy od innych, może warto porozmawiać o tym z szefem…

• Nie wywołuj sporów i kłótni. Gdy czujesz, że ponoszą cię nerwy, nie krzycz i nie bądź złośliwa. Najlepiej nie mów nic, tylko poczekaj, aż się uspokoisz. Dopiero wtedy wróć do sprawy i rozwiąż konflikt.
Gdy to ty jesteś kierowniczką

Masz duży wpływ na atmosferę w zespole i powinno ci zależeć, by była jak najlepsza - wtedy wszystkim będzie się przyjemniej pracowało. Sprawdź, co możesz zrobić.

• Nie poniżaj, nie wyśmiewaj i nie obrażaj podwładnych. Nie zwiększysz w ten sposób motywacji do pracy. Więcej zyskasz spokojną, ale surową krytyką.

• Chwal za zasługi - pochwała dodaje skrzydeł i zwiększa ochotę do działania. Jeśli potrafisz docenić pracowników, odwdzięczą ci się, pracując z większym zapałem.

• Pozwól na swobodę - stały nadzór nie sprzyja dobrej atmosferze. Gdy więc praca przebiega sprawnie, nie kontroluj ciągle działań pracowników.
Źródło: Tina

[ Brak komentarzy ]


Całkiem nowe studium
Dodała Jolanta Balicka Sunday, 06 November, 2011, 19:17

Szczecin. Gmina aktualizuje studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Szczecina. Studium to jeden z najważniejszych dokumentów planistycznych miasta. Wyznacza kierunki zagospodarowania przestrzennego Szczecina i jest podstawą tworzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Studium trzeba aktualizować bo zmieniły się przepisy, ale należy także dostosować go do koncepcji rozwoju miasta i województwa.aktualizacja zadań związanych z rozwojem miasta i regionu. Projekt zmiany studium wyłożony jest w Biurze Planowania Przestrzennego Miasta. Można się z nimi zapoznać do 17 listopada br. Do 8 grudnia, zgodnie z zapisami ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, można składać uwagi do zapisów studium.
Źródło: www.24kurier.pl

[ Brak komentarzy ]


Święto Niepodległości w Brukseli - po szczecińsku
Dodała Jolanta Balicka Sunday, 06 November, 2011, 19:14

Obchody Święta Niepodległości w kwaterze głównej NATO będą w tym roku "szczecińskie". Dyplomaci Sojuszu Północnoatlantyckiego posłuchają naszej orkiestry wojskowej i spróbują szczecińskiego piwa
Stały Przedstawiciel Polski przy kwaterze głównej NATO co roku zaprasza różne miasta wraz z jednostkami wojskowymi, by zorganizowały w Brukseli polskie obchody państwowego święta przypadającego 11 listopada.

Rok temu swoje wojsko i region pokazywał Poznań. W tym roku polskie przedstawicielstwo zaprosiło Szczecin.

- To bardzo dobra okazja nie tylko na to, by pokazać nasz Korpus i 12. Dywizję, która jest najlepszą jednostką wojskową w Polsce i świetnie współpracuje z miastem. To również nasza szansa, by zareklamować się w kwaterze NATO - uważa prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

W czwartek wziął udział w zorganizowanej w tej sprawie konferencji prasowej w siedzibie Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie.

- Postaramy się zaprosić do naszego miasta dyplomatów i wojskowych, którzy pracują w kwaterze NATO - zapowiedział.

Promocja Szczecina i regionu będzie odbywać się w głównej stołówce kwatery NATO. Wystąpi tam orkiestra 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, będą także regionalne stoiska promocyjne. Dyplomaci spróbują szczecińskiego piwa, pierników. Dostaną foldery reklamujące region, będą mogli wygrać weekendowy pobyt w Szczecinie. Wejście do budynku oświetlą reflektory w kolorach floating garden. Miasto pokaże także wystawę zdjęć autorstwa Cezarego Skórki wykonanych z "lotu ptaka".

Obchody Święta Niepodległości w Brukseli zorganizują wspólnie Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, szczeciński magistrat, Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni i dowództwo 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Gości witać będą w Brukseli stały przedstawiciel RP przy NATO ambasador Bogusław Winid, prezydent Szczecina, wicemarszałek Andrzej Jakubowski, dowódca Korpusu gen. Reiner Korff i dowódca 12. DZ gen. Marek Tomaszycki.

Na obchody w Brukseli miasto wyda 20 tys. zł, a Urząd Marszałkowski 16 tys. zł. Większość kosztów pokryje przedstawicielstwo RP przy NATO.

Źródło: Gazeta.pl

[ Brak komentarzy ]


Postulaty III Europejskiego Kongresu Kobiet
Dodała Jolanta Balicka Monday, 31 October, 2011, 20:42

Informacje ze strony www.kongreskobiet.pl
Mamy 200 postulatów (2 z nich zostały już zrealizowane w wersji okrojonej). Pozostało jeszcze 198 - są ciągle bardzo aktualne. Tegoroczny Kongres dowiódł, że najważniejsze obecnie są 3 priorytety, związane z, kolejno, kwestiami równości, wolności, solidarności.



Jeśli chodzi o RÓWNOŚĆ, to domagamy się:

Nowelizacji ustawy kwotowej, przemienności płci na listach wyborczych oraz parytetu.

Domagamy się 40% kwot w zarządach i radach nadzorczych spółek publicznych (do 2015 r. - dobrowolnych, od 2015 r. - obligatoryjnych).

Domagamy się skutecznych działań monitorujących, edukacyjnych i, przede wszystkim, legislacyjnych na rzecz wyrównania płac kobiet i mężczyzn.

Nieustannie domagamy się powołania pełnomocniczki do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn, wybranej w ramach konkursu, kompetentnej i rozumiejącej problematykę równości kobiet i mężczyzn, bo ciągle takiej pełnomocniczki nie mamy.



W kwestiach WOLNOŚCI:

Domagamy się uznania pełnego prawa do decydowania o swoim życiu osobistym, w tym o macierzyństwie (a więc liberalizacji ustawy aborcyjnej, refundowanego zapłodnienia in vitro, bezpłatnej antykoncepcji, edukacji seksualnej w szkołach).

Domagamy się wolności od przemocy, w pierwszym rzędzie ratyfikowania bez zastrzeżeń Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania oraz zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Domagamy się ustawowego obowiązku wspierania przez państwo opieki nad osobami zależnymi (dziećmi, dziećmi niepełnosprawnymi, osobami starszymi).



W kwestiach SOLIDARNOŚCI:

Rok 2012 jest rokiem solidarności międzypokoleniowej. Domagamy się monitorowania i zmiany sytuacji kobiet w wieku przedemerytalnym (50+, 60+), a także kobiet wchodzących na rynki pracy.

[ Brak komentarzy ]


ul. Struga - ważne informacje
Dodała Jolanta Balicka Monday, 31 October, 2011, 19:31

Trwa przebudowa ulicy Struga czyli inwestycja pn. "Dojazd do portu". Informacje o ww. inwestycji, powstałych utrudnieniach w ruchu samochodowym można pozyskać logując się na stronę internetową www.remontstruga.pl.

[ Brak komentarzy ]


Szczecin zrealizuje kolejne trzy projekty w ramach RPO WZ
Dodała Jolanta Balicka Monday, 31 October, 2011, 19:24

Wicemarszałek Andrzej Jakubowski podpisał 18 października br. trzy kolejne umowy o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 – beneficjentem wszystkich trzech inwestycji jest Gmina Miasto Szczecin.

Wicemarszałek Andrzej Jakubowski złożył swój podpis pod następującymi umowami:

„Poprawa wizerunku oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej miasta poprzez przebudowę basenu przeciwpożarowego na fontannę na Placu Zwycięstwa w Szczecinie” (Poddziałanie 6.1.1 Infrastruktura turystyki na obszarze metropolitalnym RPO WZ)

Orientacyjny koszt całkowity projektu wynosi ponad 2 miliony złotych, z czego przekazana ze środków RPO WZ dotacja wyniosła 1 028 794.00 złotych.

Celem tego projektu jest podniesienie atrakcyjności turystycznej Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego poprzez podniesienie standardu technicznego publicznej infrastruktury turystyki i rekreacji na terenie Placu Zwycięstwa w Szczecinie - w miejscu istniejącego basenu przeciwpożarowego zostanie wybudowana fontanna. Plac Zwycięstwa położony jest w samym sercu Szczecina - ścisłym centrum lewobrzeżnej części miasta. Teren objęty projektem jest jednym z elementów tworzących Miejski Szlak Turystyczny w Szczecinie. Projekt zakłada m.in. budowę fontanny z podświetlanymi płaszczami wodnymi, z kładką dla pieszych przez środek niecki; zagospodarowany zostanie także teren zielony wokół fontanny, która swoją formą będzie bezpośrednio nawiązywać do najbliższego otoczenia. Termin rozpoczęcia inwestycji to październik 2011 r., zakończenie planowane jest na wrzesień 2012 roku.

„Aktywnie i interaktywnie w Lasach Miejskich Szczecina” (Działanie 3.1 Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego RPO WZ)

Koszt całkowity projektu wynosi niemal pół miliona złotych - dofinansowanie ze środków RPO WZ wyniosło 371 100 złotych.

Celem bezpośrednim tego projektu jest zapewnienie powszechnego, szerokopasmowego i bezpiecznego dostępu do sieci Internet na terenie najatrakcyjniejszych i najczęściej wykorzystywanych rekreacyjnie obszarów Lasów Miejskich Szczecina. Docelowo inwestycja przyczyni się do podniesienia atrakcyjności miasta.

Przedsięwzięcie będzie polegało na wykorzystaniu technologii WiFi w celu zrealizowania usługi HotSpot - 16 anten w 11 punktach. Do zasilenia sygnałem planowanych do pokrycia Internetem obszarów oraz budynków zaplanowano wykorzystanie technologii światłowodowej oraz radiowej. Gmina Miasto Szczecin – beneficjent projektu - wyodrębniła dwie lokalizacje, które uzyskają dostąp do bezprzewodowego Internetu – będą to rekreacyjne tereny przy jeziorze Szmaragdowym (prawobrzeże Szczecina) oraz przy jeziorze Głębokie (lewobrzeże). W tych dwóch lokacjach zostaną uruchomione punkty bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Termin rozpoczęcia inwestycji to październik 2011 r., zakończenie planowane jest na lipiec 2012 roku.

"Międzyosiedlowy park rekreacyjny przy ulicy Kutrzeby w Szczecinie" (Poddziałanie 6.1.1 Infrastruktura turystyki na obszarze metropolitalnym RPO WZ)

Orientacyjny koszt całkowity projektu wynosi ponad 1,3 miliona złotych, z czego dotacja ze środków RPO WZ wyniosła 623 033.87 złotych.

Projekt dotyczy zagospodarowania terenu przy ul. Kutrzeby w Szczecinie na cele turystyczno – rekreacyjne, poprzez budowę międzyosiedlowego parku rekreacyjnego. Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakości przestrzeni miejskiej i tym samym będzie czynnikiem stymulującym kreowanie pozytywnych postaw społecznych i tożsamości wśród ludności lokalnej, przy jednoczesnym wzroście atrakcyjności turystycznej tego rejonu miasta.

Termin rozpoczęcia inwestycji to kwiecień 2012 r., zakończenie planowane jest na sierpień 2012 roku.

Źródło: www.wzp.pl

[ Brak komentarzy ]


Śniadanie w Szczecinie, drugie śniadanie w Krakowie
Dodała Jolanta Balicka Monday, 31 October, 2011, 19:22

Uruchomione z końcem września połączenie lotnicze Eurolot między Szczecinem i Krakowem znacznie „zbliżyło” oba miasta i regiony. To właśnie nowe możliwości podróżowania i związana z tym kampania promująca nowe połączenia były tematem konferencji prasowej władz obu regionów, która odbyła się dziś, 26 października 2011 r. w Krakowie.

Do korzystania z nowego połączenia zachęcali podczas konferencji prasowej włodarze obu regionów: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Zastępca Prezydenta Miasta Szczecina Dariusz Wąs, Marcin Kandefer, Dyrektor Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Krakowa oraz Artur Żyrkowski, Prezes Agencji Promocji Miast i Regionów, która odpowiada za kampanię promocyjną połączeń między Krakowem a Szczecinem. Podczas spotkania przedstawione zostały szczegóły czterodniowej kampanii województwa zachodniopomorskiego i Szczecina w Krakowie, a do korzystania z nowych połączeń lotniczych zachęcali przedstawiciele władz regionalnych i lokalnych:

– Często podróżuję do Szczecina, najczęściej przez Berlin. To prawie dziesięć godzin podróży, męczącej i często frustrującej. Dlatego niezmiernie się cieszę, że od 30 września mamy pośrednie i bezpośrednie połączenie ze Szczecinem - mówił Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, podkreślając przełom w komunikacji między regionami.

Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski również podzielał entuzjazm swego przedmówcy: – Lecieliśmy do Państwa niecałe 2 godziny, w bardzo dobrych warunkach, z niezwykle uprzejmym personelem linii Eurolot [operator połączeń - dop. red.]. Nowe połączenie lotnicze między stolicami naszych województw to niezwykle ważne wydarzenie w naszych relacjach - mówił Andrzej Jakubowski. - Zachodniopomorskie jest miejscem idealnym dla inwestorów: mamy całe hektary uzbrojonych terenów inwestycyjnych, świetnie skomunikowanych, z dobrą infrastrukturą drogową, objętych specjalnymi strefami ekonomicznymi. Województwo zachodniopomorskiego to także turystyka - posiadamy piękne tereny zielone, objęte w części programem Natura 2000, są u nas nietknięte przez urbanizację parki krajobrazowe, narodowe, czyste rzeki, jeziora - dodatkowo dysponujemy doskonałą bazą hotelową, agroturystyczną, ośrodkami SPA & Wellness, ośrodkami sportowymi i rekreacyjnymi. To u nas są, cieszące się uznaniem na całym świecie, uzdrowiska. Sama rzeka Odra stwarza olbrzymie możliwości zarówno dla inwestorów, jak i turystów z Małopolski. Zapraszamy Państwa na nasz Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, nasze pola golfowe. Zachodniopomorskie to także Morze Bałtyckie, czyste plaże, cisza i spokój, których tak nam wszystkim coraz częściej brakuje - wymieniał marszałek Andrzej Jakubowski. – Nowe połączenie to także szansa dla samego Krakowa, aby zawojować zachodniopomorskie miasta - stolica naszego województwo to Szczecin, ale mamy również inne przepiękne miejscowości, które czekają na gości z Małopolski, na wasz dorobek kulturalny, wasze spektakle i wydarzenia artystyczne. Krótszy czas podróży, łatwość transportu i przede wszystkim niska cena - wszystko to można sprowadzić do jednego zdania, które przyświeca naszej kampanii promocyjnej: Zachodniopomorskie jest dla Państwa na wyciągnięcie ręki - mówił wicemarszałek Andrzej Jakubowski.

- Dziś odbyłem najkrótszą w moim życiu podróż ze Szczecina do Krakowa. Śniadanie w Szczecinie, a drugie śniadanie w Krakowie - żartował Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin, Dariusz Wąs. - Szczecin to dziś najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto w Polsce, wręcz żyjemy budową, inwestycjami. Szczecin to także piękno - idąc rano do pracy, z każdego zakątka miasta, choćbyśmy próbowali to nie ominiemy zieleni. Pięćdziesiąt procent Szczecina to tereny zielone i woda. Mamy piękne place, przestronne ulice, po Szczecinie jeździ się bardzo przyjemnie, a na dodatek jesteśmy w idealnym miejscu - leżymy równie blisko morza, jak i Berlina - mówił wiceprezydent Dariusz Wąs.

Między 27 a 30 października, w jednej z najpopularniejszych galerii handlowych w centrum Krakowa - Galerii Kazimierz - będzie trwała akcja informacyjna i promocyjna Województwa Zachodniopomorskiego i Szczecina. - W galerii handlowej stanie stoisko z materiałami informującymi oraz specjalna mapa-plansza z wyróżnionym Szczecinem i województwem. Klienci galerii będą zapraszani do konkursu, który będzie polegał na skonstruowaniu własnoręcznie samolotu z kartki oraz trafieniu nim w wyróżnione miejsca. Na najlepszych konstruktorów oraz najprecyzyjniejszych pilotów czekać będą nagrody, łącznie z biletem do Szczecina - opowiadał Artur Żyrkowski.

Z końcem września (30 września 2011 r.) zostało otwarte przez firmę EuroLOT S.A. połączenie lotnicze Szczecin-Kraków. Cena biletu to 195 zł. Dzięki temu można dostać się „na drugi koniec Polski” w niespełna 2 godziny. Powstały korytarz komunikacyjny otwiera nowe możliwości w ruchu turystycznym. Województwo Zachodniopomorskie w porozumieniu z Miastem Szczecin stawia na promocję naszego regionu wśród mieszkańców Małopolski, dla których Pomorze Zachodnie było do tej pory trudno dostępne, a podróż wiązała się z godzinami spędzonymi w aucie lub pociągu. Połączenie Szczecin-Kraków, zwiększa konkurencyjność turystyczną naszego regionu, jednocześnie „przybliżając” atrakcje turystyczne Krakowa mieszkańcom Zachodniopomorskiego.

Źródło: www.wzp.pl

[ Brak komentarzy ]


« 1 4 5 6 7 8 9 10 »