Głównym celem ubiegania się o mandat radnej jest chęć kontynuowania pracy na rzecz mieszkańców i naszego miasta Szczecina. Szczególnie bliskie mi są problemy mieszkańców Śródmieścia i Centrum gdyż wychowałam się na Niebuszewie. Z tym terenem Szczecina także związana jestem zawodowo pracując w Technoparku Pomerania. Pracując już dwie kadencje w Radzie Miasta posiadam ogromne doświadczenie, które pragnę wykorzystać w najbliższej kadencji. Dla mnie zawsze najważniejsi są ludzie, mieszkańcy Szczecina.


[ Powrót ]

Friday, 05 October, 2012, 12:29

Minął miesiąc od wprowadzenia Szczecińskiej Karty Rodzinnej.

W ramach Programu Szczecin Przyjazny Rodzinie wprowadzono Szczecińską Kartę Rodzinną, której posiadacz jest uprawniony do korzystania z systemu ulg, zniżek i ofert bezpłatnych. Lista zniżek dostępna jest na stronie internetowej Programu www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl

Efekty uzyskane w okresie 1 miesiąca:

786 przyjętych wniosków o wydanie Szczecińskiej Karty Rodzinnej
3490 wydanych Szczecińskich Kart Rodzinnych
2552 odebranych Szczecińskich Kart Rodzinnych
10 888 odsłon portalu: www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl

W sferze działań oświatowych podjęto decyzję o udzieleniu wsparcia poprzez możliwość bezpłatnego udostępniania podręczników szkolnych (bez ćwiczeń) z zasobów bibliotecznych szkoły uczniom szkół podstawowych z rodzin posiadających troje i więcej dzieci.

48 uczniów szkół podstawowych skorzystało z udostępnienia podręczników. Do szkół przekazano kwotę 11 343,36 zł na zakup tych podręczników.

W ramach programu Szczecin Przyjazny Rodzinie na drugie i kolejne dziecko korzystające ze żłobka lub przedszkola miejskiego prowadzonego przez Gminę Miasto Szczecin przysługuje ulga w wysokości:
1. 50% za drugie dziecko korzystające ze żłobka lub przedszkola ,
2. 75% za trzecie dziecko korzystające ze żłobka lub przedszkola,
3. 100% za czwarte dziecko i każde kolejne dziecko korzystające ze żłobka lub przedszkola.

131 rodziców skorzystało we wrześniu z ulg w żłobkach (124 osoby z ulgi w wysokości 50% na drugie dziecko, 6 osób z ulgi w wysokości 75% na trzecie dziecko, 1 osoba z ulgi w wysokości 100% na czwarte i więcej dzieci).

371 rodziców skorzystało we wrześniu z ulg w przedszkolach ( 363 osoby z ulgi w wysokości 50% na drugie dziecko, 7 osób z ulgi w wysokości 75% na trzecie dziecko, 1 osoba z ulgi w wysokości 100% na czwarte i więcej dzieci).

źródło: szczecin.pl

Komentarzy:

Brak komentarzy.

 
Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www: