Głównym celem ubiegania się o mandat radnej jest chęć kontynuowania pracy na rzecz mieszkańców i naszego miasta Szczecina. Szczególnie bliskie mi są problemy mieszkańców Śródmieścia i Centrum gdyż wychowałam się na Niebuszewie. Z tym terenem Szczecina także związana jestem zawodowo pracując w Technoparku Pomerania. Pracując już dwie kadencje w Radzie Miasta posiadam ogromne doświadczenie, które pragnę wykorzystać w najbliższej kadencji. Dla mnie zawsze najważniejsi są ludzie, mieszkańcy Szczecina.


[ Powrót ]

Monday, 03 December, 2012, 09:41

Modernizacja stadionu przy ulicy Twardowskiego!

21,5 miliona przeznaczy Szczecin na modernizację stadionu przy ul. Twardowskiego. Decyzje w tej sprawie zakomunikował Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Jego zdaniem, przy obecnej sytuacji gospodarczej państwa i miasta, budowa nowego, potężnego obiektu sportowego byłaby wyrazem braku odpowiedzialności.

– Podjęcie decyzji poprzedziła analiza. Konsultowałem się w tej sprawie z prezydentami miast, w których powstały nowe stadiony, a także z przedstawicielami branży budowlanej i środowisk sportowych. W ocenie moich rozmówców budowa nowego stadionu teraz, to przedsięwzięcie bardzo ryzykowne – poinformował Piotr Krzystek. – Nie możemy liczyć, iż sytuacja gospodarcza zmieni się w najbliższym czasie, budowę nowego stadionu powinniśmy przesunąć poza 2020 rok.

Zgodnie z podjętą decyzją prezydent przedstawi autopoprawkę do przygotowanego projektu budżetu miasta na rok 2013. Na modernizację stadionu przy Twardowskiego przeznaczonych zostanie 21,5 mln zł. Środki te pochodzić będą z przesunięcia w czasie przebudowy pasa startowego na lotnisku w Dąbiu.

- Traktuję te pieniądze, jako wkład własny, będziemy się starać o dodatkowe środki zewnętrzne. Apeluję do polityków o wsparcie naszych starań i pomoc w pozyskaniu środków z Ministerstwa Sportu. Apeluje również do marszałka województwa, by znalazł fundusze na modernizację stadionu w ramach programów unijnych.

Według założeń w roku 2013 wykonana zostanie niezbędna dokumentacja i rozpoczną się pierwsze prace modernizacyjne. Ich zakres zostanie doprecyzowany z przedstawicielami Pogoni Szczecin.

Źródło: szczecin.pl

Komentarzy:

Brak komentarzy.

 
Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www: