Głównym celem ubiegania się o mandat radnej jest chęć kontynuowania pracy na rzecz mieszkańców i naszego miasta Szczecina. Szczególnie bliskie mi są problemy mieszkańców Śródmieścia i Centrum gdyż wychowałam się na Niebuszewie. Z tym terenem Szczecina także związana jestem zawodowo pracując w Technoparku Pomerania. Pracując już dwie kadencje w Radzie Miasta posiadam ogromne doświadczenie, które pragnę wykorzystać w najbliższej kadencji. Dla mnie zawsze najważniejsi są ludzie, mieszkańcy Szczecina.


[ Powrót ]

Thursday, 28 November, 2013, 11:50

"Przemiany Szczecina" - już dostępny w AppStore i GooglePlay!

"Przemiany Szczecina" to multimedialny projekt społecznej kampanii ukazującej zmiany w wyglądzie miasta jakie zaszły w ostatnich latach. Teraz dostępny też jako aplikacje mobilna na iPhone'a i Androida.

Miasto dynamicznie się zmienia, ale w odbiorze przeciętnego mieszkańca zmiany te zachodzą w sposób często umykający w pełni świadomemu dostrzeganiu. Projekt ma o tych przemianach wyglądu Szczecina przypominać, pokazywać w szerszej i węższej perspektywie – zarówno w stosunku do stanu sprzed 1939 roku, jak i w stosunku do stanu z 2008 roku.

Punktem wyjścia do projektu jest wydany w 2008 roku album opracowany przez Arkadiusza Kozaczuka, w którym zestawione zostały pary zdjęć wykonanych z drobiazgową precyzją, pokazujące dokładnie te same miejsca w okresie przedwojennym i współcześnie.

Prezentacje pierwszych przemian wykonanych przez Arkadiusza Kozaczuka miały miejsce na portalu sedina.pl, trafiły także na płytę "sedina.dvd" wydaną w 2006 roku jako dodatek do pierwszego numeru rocznika "sedina.pl magazyn". Wydany w 2008 roku album "Przemiany Szczecina" był pierwszą całkowicie samodzielną publikacją tych zdjęć.

Od wydania albumu minęło kolejne 5 lat i Szczecin znów się zmienił. W wyglądzie miasta nastąpiły kojelne przemiany. Część z nich zachodziła bez większego rozgłosu, inne miały bardziej spektakularny charakter.

Postanowiliśmy ponownie zestawić zdjęcia tych samych miejsc wykonane z tą samą drobiazgową dokładnością, tym razem już nie w pary, ale w trójki, by pokazać przemiany, które zaszły w ostatnim czasie.

Projekt wykorzystuje nowe możliwości technologiczne i formy prezentacji treści. W tym celu powstała strona prezentująca "Przemiany Szczecina". Strona prezentuje wybrane zestawy zdjęć, które będą w kolejnych latach uzupełniane o nowe fotografie. Ze stroną związane są aplikacje na urządzenia mobilne, które mają pełnić rolę przewodników do prezentowanych miejsc. W ramach projektu jest przygotowywane zupełnie nowe, uzupełnione i rozszerzone wydanie albumu książkowego. Prezentacja przemian ma też wyjść poza książkę i internet, trafiając do przestrzeni publicznej poprzez wystawę oraz inne formy ekspozycji.

Polecam wszystkim - warto odwiedzić

Komentarzy:

Brak komentarzy.

 
Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www: