Głównym celem ubiegania się o mandat radnej jest chęć kontynuowania pracy na rzecz mieszkańców i naszego miasta Szczecina. Szczególnie bliskie mi są problemy mieszkańców Śródmieścia i Centrum gdyż wychowałam się na Niebuszewie. Z tym terenem Szczecina także związana jestem zawodowo pracując w Technoparku Pomerania. Pracując już dwie kadencje w Radzie Miasta posiadam ogromne doświadczenie, które pragnę wykorzystać w najbliższej kadencji. Dla mnie zawsze najważniejsi są ludzie, mieszkańcy Szczecina.


[ Powrót ]

Wednesday, 04 December, 2013, 14:04

Nowa fabryka w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Szczecinie.

Na blisko 40 ha terenu położonego pomiędzy papiernią a Hutą Skolwin powstanie nowoczesny zakład produkujący elementy dźwigów i urządzeń nośnych belgijskiej firmy Teleyard. Na początku pracę w szczecińskim Teleskop znajdzie 300 osób, a docelowo w fabryce będzie zatrudnionych około 1000 pracowników.

Nadszedł długo oczekiwany moment. W końcu w Szczecinie powstaje nowoczesny zakład, dzięki któremu z całą pewnością nasze miasto będzie mogło aspirować do stania się prężnie rozwijającym ośrodkiem przemysłu ciężkiego – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina – Nowa fabryka to wiele nowych miejsc pracy, których brakuje w tej części miasta. Mam nadzieję że nowa inwestycja przyczyni się do podniesienia potencjału gospodarczego Szczecina, czego życzę serdecznie nam wszystkim.

Inwestycja jest możliwa dzięki włączeniu terenów szczecińskiego Skolwinu do Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Obecny stan gruntu pod przyszłą inwestycję wymaga przeprowadzenia dużej ilości prac ziemnych oraz montażu pali wzmacniający podłoże. Atutem lokalizacji jest bliskość nabrzeża i akwenu wodnego, dzięki którym możliwa będzie organizacja transportu gotowych produktów Odrą oraz morzem.

Firma Teleyard posiada zakłady produkcyjne w Antwerpii (tam mieści się siedziba firmy) oraz w Kostrzynie. Zakres działalności to produkcja systemów do podnoszenia kontenerów , wysięgniki teleskopowe, wysięgniki dla dźwigów kolejowych. Klientami firmy są takie marki jak : Mercedes, Ford, Volkswagen, Cargotec.

Właścicielem 38ha terenu gdzie powstanie fabryka jest Fundusz Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina.

źródło: szczecin.eu

Komentarzy:

Brak komentarzy.

 
Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www: