Głównym celem ubiegania się o mandat radnej jest chęć kontynuowania pracy na rzecz mieszkańców i naszego miasta Szczecina. Szczególnie bliskie mi są problemy mieszkańców Śródmieścia i Centrum gdyż wychowałam się na Niebuszewie. Z tym terenem Szczecina także związana jestem zawodowo pracując w Technoparku Pomerania. Pracując już dwie kadencje w Radzie Miasta posiadam ogromne doświadczenie, które pragnę wykorzystać w najbliższej kadencji. Dla mnie zawsze najważniejsi są ludzie, mieszkańcy Szczecina.


[ Powrót ]

Wednesday, 09 April, 2014, 09:12

Zielone Podwórka Szczecina


Podczas tegorocznej odsłony programu „Zielone Podwórka” zrealizowanych zostanie osiem projektów.

Program organizowany jest po raz siódmy. Przez ostatnie lata udało się zrealizować 78 projektów, które nadały nowe życie szczecińskim podwórkom. Najważniejszym celem programu jest poprawa warunków i estetyki otoczenia budynków, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia terenów zielonych wraz z towarzyszącą infrastrukturą i miejscami wypoczynku oraz placów zabaw dla dzieci.

- Wszystkie odnowione podwórka nadają kamienicom i osiedlom nowe oblicze, miejsc bardziej zielonych i przystępnych. Są idealnymi miejscami do rekreacji, wypoczynku i spędzenia czasu na świeżym powietrzu – mówiła Ogrodnik Miejska Magdalena Grycko, podczas rozstrzygnięcia tegorocznej edycji programu.

W tym roku Zielone Podwórka powstaną przy następujących wspólnotach:
· Jagiellońska 1, 2
· Janickiego 19
· Kadłubka 21-24
· Kopernika 1
· Krzywoustego 27
· Zakopiańska 15-16
· Wielkopolska 26
· Wyszyńskiego 16-22.

W 2013 roku program „Zielone podwórka” został nominowany do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Zielone Podwórka zostały docenione szczególne działania na rzecz dobra społeczeństwa.

źródło: www.zbilk.szczecin.pl

Komentarzy:

Brak komentarzy.

 
Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www: