Głównym celem ubiegania się o mandat radnej jest chęć kontynuowania pracy na rzecz mieszkańców i naszego miasta Szczecina. Szczególnie bliskie mi są problemy mieszkańców Śródmieścia i Centrum gdyż wychowałam się na Niebuszewie. Z tym terenem Szczecina także związana jestem zawodowo pracując w Technoparku Pomerania. Pracując już dwie kadencje w Radzie Miasta posiadam ogromne doświadczenie, które pragnę wykorzystać w najbliższej kadencji. Dla mnie zawsze najważniejsi są ludzie, mieszkańcy Szczecina.


[ Powrót ]

Monday, 28 April, 2014, 20:35

Resort gospodarki uruchamia specjalny fundusz pożyczkowy dla kobiet!

Polki, które prowadzą lub planują rozpocząć działalność gospodarczą, wkrótce będą mogły uzyskać niskooprocentowaną, inwestycyjną pożyczkę w wysokości 20 – 40 tys. zł. Projekt realizuje resort gospodarki i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ministerstwo Gospodarki planuje objąć programem pięć województw o najwyższym wskaźniku bezrobocia, a w każdym z nich po sześć powiatów o najwyższym wskaźniku bezrobocia wśród kobiet. Chodzi o województwa: zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie, podkarpackie i warmińsko-mazurskie. To jednak wstępna propozycja i resort nie wyklucza, że lista zostanie rozszerzona o kolejne regiony. Oprocentowanie pożyczki będzie wynosiło 2 proc. W ramach projektu dostępne będą środki w wysokości ok. 25 mln zł.

„Chcemy uaktywnić kobiety w tych regionach, w których bezrobocie jest największe. Gdyby okazało się, że pożyczki spotkają się z zainteresowaniem, w przyszłym roku w ramach programu środki mogłyby pochodzić z pieniędzy unijnych. Wtedy też może zostać uruchomiona dużo większa pula” – powiedziała wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Uzyskane wsparcie będzie można przeznaczyć m.in. na środki trwałe (z wyłączeniem nieruchomości), zakup usług (z wyłączeniem usług doradczych), czy zakup wartości niematerialnych i prawnych. Ze środków pożyczki nie będzie mogła być finansowana bieżąca działalność przedsiębiorcy, w tym zobowiązania publicznoprawne.

Czas realizacji przedsięwzięcia nie będzie mógł przekroczyć 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Nie będzie pobierana prowizja od pożyczki. Każda z pań będzie mogła uzyskać ją tylko raz.

Rozporządzenie, dzięki któremu projekt ruszy, jest jeszcze w fazie konsultacji (mogą one zostać jednak przedłużone). Resort liczy, że w optymistycznym scenariuszu program ruszy pod koniec czerwca.

źródło: PAP

Komentarzy:

Brak komentarzy.

 
Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www: