Głównym celem ubiegania się o mandat radnej jest chęć kontynuowania pracy na rzecz mieszkańców i naszego miasta Szczecina. Szczególnie bliskie mi są problemy mieszkańców Śródmieścia i Centrum gdyż wychowałam się na Niebuszewie. Z tym terenem Szczecina także związana jestem zawodowo pracując w Technoparku Pomerania. Pracując już dwie kadencje w Radzie Miasta posiadam ogromne doświadczenie, które pragnę wykorzystać w najbliższej kadencji. Dla mnie zawsze najważniejsi są ludzie, mieszkańcy Szczecina.


[ Powrót ]

Friday, 23 May, 2014, 12:25

Szczeciński Dworzec szykuje się do remontu!
Szczeciński dworzec kolejowy coraz bliżej wielkiej przebudowy. Za dwa tygodnie spółka PKP ogłosi przetarg na wykonawcę prac.

Parkingowiec połączony z dworcem PKP? To pomysł kolejarzy
PKP dorzuca swoje pomysły do budowy parkingowca w Szczecinie. Kolejarze chcą wprowadzić szereg zmian do koncepcji opracowanej przez miasto. Jeśli obiekt powstanie przy pl. Zawiszy Czarnego, swoje auta mogliby zostawiać tam także pasażerowie pociągów.

To będzie pierwszy od lat gruntowny remont dworcowego budynku i peronów. Siedem lat temu dworzec w Szczecinie przeszedł "lekki lifting". Teraz zakres prac ma być większy.

- Przede wszystkim chcieliśmy ułatwić podróżnym korzystanie z dworca - mówi Beata Fiuk z biura projektowego, które opracowało koncepcję przebudowy.

Projekt obejmuje m.in. odrestaurowanie zabytkowego gmachu i wybudowanie nowego budynku na miejscu obecnej poczty, a także przeniesienie zabytkowych wiat na peron 1, który zostanie wyłączony z użytku.

Powstanie też nowa kładka, która połączy dworcowy budynek z przystankami dla busów. Natomiast kładka nad torami zostanie zadaszona i wyposażona w windy dla osób niepełnosprawnych.

Koszt przebudowy to ok. 150 milionów złotych. Ponad połowa tej kwoty będzie pochodziła ze środków unijnych.

Prace mają rozpocząć się w tym roku. Ich zakończenie planowane jest na koniec przyszłego.

źródło: radio.szczecin.pl

Komentarzy:

Brak komentarzy.

 
Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www: