Głównym celem ubiegania się o mandat radnej jest chęć kontynuowania pracy na rzecz mieszkańców i naszego miasta Szczecina. Szczególnie bliskie mi są problemy mieszkańców Śródmieścia i Centrum gdyż wychowałam się na Niebuszewie. Z tym terenem Szczecina także związana jestem zawodowo pracując w Technoparku Pomerania. Pracując już dwie kadencje w Radzie Miasta posiadam ogromne doświadczenie, które pragnę wykorzystać w najbliższej kadencji. Dla mnie zawsze najważniejsi są ludzie, mieszkańcy Szczecina.


[ Powrót ]

Tuesday, 30 September, 2014, 10:14

Szczecin wyróżniony w konkursie "Samorząd Równych Szans"


Informujemy, iż w VI edycji Konkursu "Samorząd Równych Szans" Gmina Miasto Szczecin została wyróżnione za realizację projektu "Spełnione Marzenia".

Szczeciński projekt "Spełnione marzenia" koncentruje się na stwarzaniu warunków dla godnego i możliwie samodzielnego życia osób najbardziej narażonych na wykluczenie społeczne. Do takich osób zaliczane są osoby ze schorzeniami neurologicznym i niepełnosprawnością sprzężoną, z głębokim upośledzeniem umysłowym oraz poważnymi wadami słuchu.

W ramach projektu zrealizowano następujące działania:
- wsparcie utworzenia Centrum Diagnozy i Rehabilitacji 'Tęcza" w Szczecinie – placówka będzie świadczyć usługi terapeutyczne, rehabilitacyjne, opiekuńcze i edukacyjne
- dla niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i osób dorosłych;
- otwarcie Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej (MZAZ) w Dobrej - jest to największy w Polsce obiekt służący rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych intelektualnie. Placówka jest zarządzana przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczecinie;
- zwiększenie dostępu do informacji publicznej osób z wadą słuchu, poprzez przeprowadzenie szkoleń i opracowanie procedur w języku migowym - "Głusi w przestrzeni publicznej".

Co ważne, dzięki realizacji projektu "Spełnione marzenia" możliwe jest wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych, a także zwiększenie ich uczestnictwa w kluczowych działaniach życia społecznego, zawodowego i obywatelskiego.

źródło: www.szczecin.pl

Komentarzy:

Brak komentarzy.

 
Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www: