Slide background

Apel o przekazanie bulwarów dla Miasta Szczecina.

Szczecin jest miastem nad rzeką, a szczecinianie pokochali wodę i nadodrzańskie bulwary, plażę na wyspie, marinę, spacery nabrzeżami i widok na Wały Chrobrego od strony wody. Chcemy, aby nabrzeża przy Wałach Chrobrego mogły tętnić życiem, tak jak miejskie bulwary po drugiej stronie Odry.

Szczecinianie udowodnili, że to jest ich miejsce! W minionym sezonie bulwary odwiedziło ponad 700 tysięcy osób. Przez 134 dni zorganizowaliśmy tam ponad 200 wydarzeń. Dlaczego nie może być tak samo na nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego? Niech te nabrzeża wrócą do mieszkańców Szczecina i ożyją, jak przystało na reprezentacyjną część miasta!


Wspólnie z samorządowcami zbieraliśmy podpisy pod petycją, by nabrzeża mogły wrócić do miasta, aby miasto mogło je wyremontować. Zebraliśmy 867 podpisów, być może niewiele lecz dziś nie ma to większego znaczenia, ponieważ za naszym apelem stoi kilkaset tysięcy mieszkańców i ich gości, którzy tego lata odwiedzili szczecińskie bulwary!
Dlatego, raz jeszcze z tego miejsca apelujemy do Pana Wojewody przedstawiciela rządu RP w naszym województwie, radnych z PiS, którzy deklarują chęć współpracy - aby wsparli wniosek, który składamy w imieniu mieszkańców. Niech nabrzeża przy Wałach Chrobrego wrócą do Szczecina abyśmy mogli je wyremontować i razem cieszyć się z bulwarów w tym reprezentacyjnym miejscu.

W imieniu klubu radnych Bezpartyjni Szczecin

Jolanta Balicka