Slide background

O mnie

Jestem rodowitą Szczecinianką. Urodziłam się 18 września 1967 roku. Jestem absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na kierunku Finanse i Bankowość oraz Studiów Podyplomowych z Zarządzania Projektami Unii Europejskiej.

Mam zaszczyt piastować funkcję Radnej Miasta Szczecina od 2008 r.  współpracując z Panem Piotrem Krzystkiem Prezydentem Miasta Szczecina. Zawsze na pierwszym miejscu stawiam dobro naszych mieszkańców i osobisty kontakt z Wami.

O moim doświadczeniu w samorządzie świadczy liczny udział w komisjach: Komisji ds. Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (stanowisko Przewodniczącej), Komisji ds. Budżetu i Finansów (stanowisko Wiceprzewodniczącej) oraz członkini Komisji Edukacji, Komisji Kultury oraz Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej.

W obecnej kadencji zaangażowana jestem w tak ważne tematy jak: odzyskanie dla Szczecina nabrzeża przy Wałach Chrobrego, remont torowisk w ramach „Torowej rewolucji”, modernizacja Teatru Letniego w parku Kasprowicza, remont kąpieliska „Gontynka” i budowa nowoczesnego aquaparku pod nazwą „Fabryka Wody” oraz Mediateki na Prawobrzeżu.

Również kontynuuję rozpoczete projekty: przedogródki, zielone podwórka, parki oraz place zabaw dla dzieci. Dzięki bardzo dobrej współpracy ze szczecińską oświatą mam wpływ na kształtowanie szkół i przedszkoli w naszym mieście. Ważne dla mnie jest zwiększenie ilości miejsc w szczeciński żłobkach. Ogromnie cieszę, że powstało dużo miejsc spotkań i opieki dla naszych seniorów.

Jestem mężatką, mamą oraz także babcią, z tego faktu jestem bardzo szczęśliwa. Moją pasją są podróże, sport oraz nauka języka hiszpańskiego. Zapraszam do kontaktu: jolanta.balicka@miasto.szczecin.pl, tel: 602-813-084.