Głównym celem ubiegania się o mandat radnej jest chęć kontynuowania pracy na rzecz mieszkańców i naszego miasta Szczecina. Szczególnie bliskie mi są problemy mieszkańców Śródmieścia i Centrum gdyż wychowałam się na Niebuszewie. Z tym terenem Szczecina także związana jestem zawodowo pracując w Technoparku Pomerania. Pracując już dwie kadencje w Radzie Miasta posiadam ogromne doświadczenie, które pragnę wykorzystać w najbliższej kadencji. Dla mnie zawsze najważniejsi są ludzie, mieszkańcy Szczecina.


[ Powrót ]

Friday, 05 October, 2012, 12:19

Ekoporty - trafiony pomysł!

W Szczecinie mamy pięć punktów zbiórki odpadów problemowych, zwanych Ekoportami. Mieszkańcy za darmo, a firmy według cennika mogą w nich zostawić tzw. odpady problemowe i niebezpieczne. W planach jest otwarcie kolejnych, po obu stronach Odry.

W pierwszym półroczu tego roku punkty zbiórki odpadów problemowych odwiedziło około 4000 osób. Za darmo zostawiali m.in. opony, świetlówki, baterie, sprzęt elektroniczny, bioodpady. Świadomość ekologiczna mieszkańców ciągle wzrasta, a wraz z nią wzrastają potrzeby. Dlatego już w przyszłym roku planowane jest otwarcie kolejnych punktów. Obecnie mamy ich pięć. Katalog przyjmowanych odpadów będzie powiększony.

Co można przynieść do Ekoportu?
Do punktów zbiórek możemy dostarczać: baterie, akumulatory, świetlówki i lampy kompaktowe (inaczej energooszczędne), przeterminowane lekarstwa, opony, przepracowane oleje, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, farby, chemikalia (farby, lakiery, środki ochrony roślin), makulaturę, folię i opakowania plastikowe po chemii gospodarstwa domowego, odpady tekstylne ( w tym stare dywany i wykładziny) tonery, nośniki danych, bioodpady drewniane i zielone (trawa, liście, gałęzie, drewno), meble nietapicerowane z drewna i materiałów z przeróbki drewna, suchy chleb.

Więcej znajdziesz tutaj!

Komentarzy:

Brak komentarzy.

 
Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www: