Głównym celem ubiegania się o mandat radnej jest chęć kontynuowania pracy na rzecz mieszkańców i naszego miasta Szczecina. Szczególnie bliskie mi są problemy mieszkańców Śródmieścia i Centrum gdyż wychowałam się na Niebuszewie. Z tym terenem Szczecina także związana jestem zawodowo pracując w Technoparku Pomerania. Pracując już dwie kadencje w Radzie Miasta posiadam ogromne doświadczenie, które pragnę wykorzystać w najbliższej kadencji. Dla mnie zawsze najważniejsi są ludzie, mieszkańcy Szczecina.


[ Powrót ]

Monday, 03 December, 2012, 09:39

Specjalna Strefa Ekonomiczna - będą nowe miejsca pracy!

Ruszyła budowa kolejnego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego przy ul. Maciejowickiej/ Struga, na terenach objętych statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki firmom, które się tu ulokowały pracę mieć będzie blisko 400 osób.

Inwestycję rozpoczęła firma HKL Dekoracja Okien. Jej symbolicznym początkiem było wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod przyszły obiekt produkcyjny, w którym wzięli udział m.in. właściciele firmy i jej pracownicy, przedstawiciele władz miasta i województwa i Agencji Rozwoju Przemysłu.

Przedsiębiorstwo zakupiło w drodze przetargu działkę o powierzchni 29.373 m2 znajdującą się na terenie SSE EURO-PARK MIELEC przy ul. Struga/Maciejowickiej w Szczecinie i planuje wybudowanie i wyposażenie nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni ponad 7000 m 2 wraz z budynkiem biurowo-socjalnym o powierzchni 800 m2.

Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą na prowadzenie budowy obiektu bez nieprzewidzianych przestojów np. z powodu srogiej zimy i generalny wykonawca odda inwestycję w planowanym terminie, przedsiębiorstwo uruchomi działalność na nowym obiekcie w czerwcu 2013. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 16 mln zł. Przy sprzyjającej koniunkturze firma planuje zatrudnić ok. 200 osób na umowach o pracę.

Źródło: szczecin.pl

Komentarzy:

Brak komentarzy.

 
Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www: