Slide background

Ostatni etap przebudowy parku im. Jacka Karpińskiego

Zakończył się ostatni etap przebudowy parku im. Jacka Karpińskiego. Udało się, dwa razy składany wniosek do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego (nie udało się wygrać) oraz w końcu mój wniosek do budżetu Miasta Szczecina.

Odtworzone zostały filary przy schodach ceglanych, w ceglanym murze oporowym uzupełniono także ubytki. Na murze pojawiły się panele ogrodzeniowe. Dodatkowo ułożone zostały betonowe schody.

Każdy, bez utrudnień, może korzystać już z ustawionej siłowni pod chmurką. Jest bardzo bogato wyposażona. Mieści aż 9 urządzeń do ćwiczeń. Na utwardzonym placu znalazły się: podciąg do nóg, ławka, drabinki, prasa nożna, wahadło, urządzenie do wyciskania na siedząco, twister, jeździec oraz biegacz.

 

Prace, realizowane w porozumieniu z radą osiedla, kosztowały 146 tysięcy złotych. Tym samym zakończyła się całkowita przebudowa parku, która objęła przez ostatnie lata budowę alejek oraz placów, ustawienie ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery. Dzieci mogą korzystać z dużego placu zabaw. Park jest oświetlony, a zieleń uporządkowana.